top of page

O hře Domorodci & Cestovatelé

První verzi hry Domorodci & Cestovatelé vytvořili pod názvem "Ja Tvoja Ponimaj" autoři Kružkov a Znavarovová v roce 2012. 

Vy dostáváte do rukou pod názvem DOMORODCI & CESTOVATELÉ již její druhou propracovanější verzi, která neztratila nic na svém komunikačně-improvizačním kouzlu. Pravidla druhé verze jsou zjednodušená a také je usnadněné počítání získaných bodů pomocí hrací desky a figurek. Díky nim je možné ihned a snadno zjistit, jak jsi který hráč vede a kdo je nejblíže vysněnému cíli své cesty.

Hru DOMORODCI & CESTOVATELÉ vychází pod značkou vydavatelství  Right Games, které vydává také veleúspěšnou sérii her Evoluce.  V ní máte možnost vyzkoušet jaké to je být tvůrcem vlastního světa a starat se o vlastní živočichy, přidávat jim vlastnosti tak, aby jste přežil s co nejvíce tvory, i když bude nedostatek potravy nebo vám okolnosti nebudou příznivě nakloněny.

Right games se se svými hrami pravidelně umísťuje v soutěžích na předních místech. V Německu na největším světovém veletrhu hraček se umístili mezi TOP 10 her, v ČR získali Nejlepší novinku roku a Hračku roku, v Rusku získali ocenění pro nejlepší deskové a rodinné hry.

V roce 2016 jste se mohli také setkat s touto hrou pod názvem Hatla Matla.

POPIS HRY

DOMORODCI & CESTOVATELÉ je skvělá komunikační, společenská hra pro 3-6 hráčů od 12 let, při které můžete hádat, sázet, využít intuici, splést se, ale hlavně triumfovat!  Je skvělá pro vyzkoušení a trénink komunikačních schopností a umění improvizace. Je neocenitelná při bourání bariér mezi lidmi, a nezbytná pro každého, kdo se chce dobře pobavit.

Vítěz ocenění "Nejlepší rodinná hra 2013" a "Nejlepší společenská hra Tecepa 2013".

NÁŠ TIP! Pokud hraje více než 6 lidí najednou, rozdělte se do dvojic nebo skupinek a hrajte vždy jako skupinka za jednu figurku.


Jednoduchá pravidla hry se vejdou na list A4.
Pro hru si hráči rozdají několik karet s předměty pokroku civilizace a karty primitivních symbolů společně s žetony základních vlastností.
V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří musí odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit - beze slov. Má k tomu karty jednoduchých symbolů, které drží právě v ruce a několik žetonů vlastností. Podle úspěšnosti určení správného předmětu, získávají různé body Onkiloni a cestovatel. Za špatnou volbu, může ale také body ztratit! Záleží také na cestovateli jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení. Cestovatel může napovědět domorodcům, jak snadné je uhodnout neznámý předmět, použitím speciálního žetonu "Jasné jako den / Temné jako noc".

Ten, kdo získá během hry nejvíce žetonů, vyhrává.

Co se stane, když zabloudí cestoval do divočiny daleko na severu mezi bytosti mimo moderní civilizaci? Docházejí mu zásoby a doléhá na něho únava, ale on se přesto musí vzchopit a přesvědčit domorodce, kteří mu nerozumnějí, že nepřijel ve zlém a musí s nimi směnit své "poklady" za životně nezbytné zásoby. I když jazyku domorodců nerozumí, z posledních sil musí vysvětlit, co nabízí, aby mohl přežít... a o tom právě je společenská hra HATLA MATLA.

Hra je inspirovaná románem Vladimíra Obručeva, o záhadném ostrovu v Arktidě, který byl v minulosti v dáli několikrát spatřen polárními badateli. Při opakovaných výpravách se však nepodařilo existenci nové ostrovní země dokázat. V příběhu najde výprava bývalých vyhnanců tajuplnou zemi s bohatou vegetací, rostoucí uprostřed ledových pustin v obrovském kráteru dosud nevyhaslé sopky. Ten je obydlen nejen pravěkými zvířaty, ale i lidmi národa Onkilonů, žijících na úrovni člověka doby kamenné...


BENEFITY:
- Skvělá pro rozvoj improvizace, komunikace a intuice
- Párty hra až pro 6 lidí
- Více lidí může hrát po skupinkách
- Bourá komunikační bariéry mezi lidmi

OBSAH BALENÍ:
91 ks karet se symboly, 49 ks karet pokroku, 36 ks hranatých žetonů hlasování, 18 ks žetonů se symboly vlastností, 6 ks barevných figurek, 1 ks žeton Jasno/Zatemněno, 1 ks hrací deska -p očítadlo vítězných bodů, 1 ks karta nápovědy, 1 ks český a slovenský návod ke hře

foto DomoCest Deti u stolu_s krabici_3D
bottom of page